page contents

پوکه معدنی اسکریا

اسکریا پوکه معدنی

سنگ پا با نام علمی اسکریا قدیمی ترین سبک دانه ای است، که مورد استفاده قرار گرفته است. این سنگ در اثر ورود مواد مذاب آتشفشانی به دریاها و دریاچه ها تخلیه گاز در هنگام انجماد سریع ماگمای روان ایجاد می شود. از دیدگاه ماکروسکوپی پوکه معدنی به رنگ خاکستری تیره مایل به قهوه ای است و ظاهری شبیه به سنگ پا دارد. این پوکه معدنی از نظر شیمیایی خنثی و غیر قابل حل و فاقد خاصیت مغناطیسی است. چگالی آن پایین و حاوی مخلوطی از سیلیکات های نامنظم و اکسید آلومینیوم و لایه هایی از اکسید فلزات دیگر است.

کاربرد اسکریا

اسکریا دانه بندی شده کاربردهای خاص و متنوع در صنعت ساختمان و صنایع دیگر دارد. چنانچه استفاده از این محصول باعث کم شدن هزینه، بالا رفتن ضریب اطمینان و قابلیت های خاص فیزیکی و شیمیایی می گردد. کاربرد عمده اسکریا در صنعت ساختمان به عنوان مصالح در مصارف نهایی در ترکیب و اجزا سنگی بتن، روکش سطح جاده، نمای ساختمان، تعمیر و نگهداری و ساخت جاده و مکمل انواع ملات ها است.

مزایای اسکریا

اسکریا به علت داشتن حباب های ریز هوا عایق صدا است. این پوکه معدنی بسیار سبک (بیش از 50% سبکتر از ماسه)، ضریب کشسانی مناسب و پایدار در مقابل آتش و ضریب حرارتی مناسب است. از نظر شیمیایی همسازی بسیار خوبی با سیمان دارد، مقاومت فشاری خوب و حمل و نقل آن آسان و احتیاج به مراقبت ندارد. اسکریا به عنوان یک پوکه معدنی مقاوم در برابر انقباض و انبساط مخلوط بتن است. این پوکه معدنی با محیط زیست سازگار و برای انسان هیچگونه ضرری ندارد.

فروش پوکه معدنی، صنعتی و ساختمانی

پوکه معدنی پومیس و اسکریا از معادن استخراج شده و پس از دانه بندی بر حسب درخواست مشتری بسته بندی شده و یا به صورت فله بارگیری و در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد. برای استعلام قیمت پوکه معدنی و ثبت سفارش و بهره گیری از طرح اختلاط های ویژه استفاده در صنعت و ساختمان با ما تماس بگیرید.
فروشگاه اینترنتی