page contents

گل بنفشه آفریقایی

گل بنفشه آفریقایی

گل بنفشه آفریقایی بومی کشور تانزانیا و اطراف جنوب شرقی کنیا و هم چنین قسمت گرمسیری شرق آفریقا است. فردی به نام سنت پل برای اولین بار، بنفشه آفریقایی را شناسایی کرده است و به همین دلیل این نام برای گیاه انتخاب شده است. گل بنفشه آفريقايي يكي از زيباترين گياهان گلداراست و این زیبایی نه تنها به دلیل گل های رنگین، بلکه به دلیل فرم گیاه و هم چنین برگ های مخملی و کرکدار به رنگ سبز تیره نیز جذابیت دارد. در برخی واریته ها لبه های برگ، سفید یا روشن تر هستند. در گل بنفشه برگهای سبز مخملی و کرک‌دار روی ساقه فشرده و کوتاه قرار دارند. گل بنفشه آفریقایی نسبت به طول روز بی تفاوت است و به همین علت در طول سال گل می‌دهد.

خاک بنفشه آفریقایی

خاکی که در آن گل بنفشه کاشته می شود برای بقای گیاه بسیار مهم است. زیرا ریشه گیاهان تمام وقت خود را در این مخلوط خاک صرف می کنند. خاک سالم سبب رشد ریشه های سالم می شود که به نوبه خود منجر به تولید یک گل بنفشه آفریقایی می شود. ریشه های سالم نیز باعث جذب آب و مواد مغذی از خاک می شوند.
خاک بستر بنفشه آفریقایی باید سبک، متخلخل و غیرمتراکم باشد این امر با افزودن پرلیت، ورمیکولیت و ماسه به خاک انجام می شود. عبور هوا در این مخلوط خاک به آسانی صورت گرفته و باعث رشد سالم ریشه ها می شود. خاک نباید فشرده، سنگین و یا متراکم شود و یا بصورت محکم بسته بندی شود. زیرا این امر باعث می شود ریشه در خاک نتواند نفوذ کند و از رشد ریشه ها جلوگیری می شود. بنفشه آفریقایی باید هر 6 ماه در خاک تازه و در گلدان های هم سایز نگهداری شوند. بنفشه آفریقایی نباید در گلدان های بزرگتر کاشته شود زیرا این گیاه برای گل دادن نیاز به فضای کمی برای رشد ریشه دارند. زمانی که ریشه شروع به رشد می کند و از سوراخ زیر گلدان خارج می شود و یا سطح ریشه بالاتر از سطح خاک رخنمون پیدا کرد باید سایز گلدان را تغییر داد.

پیشنهاد خاک بستر بنفشه آفریقایی

1) دو فنجان پیت ماس، یک فنجان ورمیکولیت و یک فنجان پرلیت (با نسبت 25:25:50)
2) یک فنجان پیت ماس، یک فنجان ورمیکولیت یا پرلیت (با نسبت 50:50)
شما برای تهیه ورمیکولیت و پرلیت می توانید با شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا تماس بگیرید.
فروشگاه اینترنتی