page contents

ورمیکولیت (Vermiculite) چیست و کاربردهای آن

تولید ورمیکولیت منبسط شده

این شرکت با برخورداری از دانش روز در تولید و فراوری مدرن اقدام به ارائه ورمیکولیت منبسط شونده، با تمامی استانداردهای سازمانهای ذی الصلاح نموده است. ورمیکولیت منبسط شده تولیدی با دانه بندی متنوع و با چگالی پایین بنا به درخواست مشتری بسته بندی و به تمام ایران ارسال می گردد. به لحاظ فنی، کانی ورمیکولیت یک ماده معدنی سیلیکات آبدار آلومینیوم و منیزیم است که به شکل پوسته های براق به رنگ قهوه ای طلایی تا سیاه است. ورمیکولیت در اثر گرم شدن پوسته پوسته شده و منبسط می شود و نسبت به حالت قبل از گرم شدن افزایش حجم داده، چگاهی آن کاهش، گردتر شده و رنگ آن به طلایی روشن تا قهوه ای و گاهی اوقات طلایی تغییر پیدا می کند.

ورمیکولیت و کاربردهای آن

ورمیکولیت (Vermiculite) یک ماده معدنی سیلیکاته است که در اثر گرم شدن، منبسط می شود. ورمیکولیت منبسط شده دارای ویژگی های منحصر به فرد و متنوعی نظیر سبک وزن، صرفه جویی در انرژی زمانی که به عنوان عایق استفاده می شود، غیر قابل اشتعال، بسیار جاذب، PH خنثی، بی اثر، غیر واکنش پذیر به همه اسیدهای قوی اما قابل فشرده است. این ویژگی های مطلوب به محصول اجازه می دهد به طور گسترده ای در کاربردهای صنعتی و تجاری از جمله: بسته بندی، حفاظت از آتش، عایق نسوز و نسوز با درجه حرارت بالا، بتن سبک، گچ، پوشش و لاینر استخر شنا، خوراک دام ، لنت سازی و مخلوط باغبانی استفاده شود.

ورمیکولیت باغبانی

ورمیکولیت باغبانی شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا تمیز، بدون بو، غیر سمی و استریل است. PH بطور کلی خنثی و در محدوده 7 است اما به علت حضور ترکیبات کربنات همراه واکنش آن معمولا قلیایی است. ورمیکولیت حاوی خواص تبادل کاتیونی است. بنابراین می تواند مواد مورد نیاز ریشه گیاه شامل آمونیوم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم را در خود نگه دارد. ورمیکولیت هنگامی که با پیت ماس ، کوکوپیت و یا کودهای آلی ترکیب شود باعث رشد سریعتر ریشه ها و کمک به ریشه های جوانتر می شود. این مخلوط به حفظ هوا، مواد غذایی و رطوبت کمک می کند و آنها را آزاد می کند زیرا گیاه به آنها نیاز دارد. این محصول بسیار سبک وزن است و به راحتی با خاک ، کوکوپیت ، ذغال ، پیت ماس ، کودهای آلی، آفت کش ها و علف کش ها ترکیب می شود.
خاک ورمیکولیت باغبانی گلخانه پرورش گل و گیاه بنفشه آفریقایی ورمی کولیت ورمی کولایت سید بذر کشت قارچ

ورمیکولیت Vermiculite در صنعت ساختمان

ورمیکولیت منبسط شده شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا به علت چگالی پایین و خواص خوب عایق بودن در صنعت ساختمان استفاده می شود. محصور کردن و پوشش سازه های فلزی از آتش باعث می شود سازه در مواقع آتش سوزی در برابر تنش حرارتی پایدار بماند. انجام اسپری با فشار پایین ورمیکولیت منبسط شده باعث حفاظت سازه های فولادی و افزایش درجه مقاومت به آتش می شود. در صورت آتش سوزی، بخار ایجاد شده در اثر تبخیر رطوبت دارای تاثیر خنک کنندگی روی بستر فولادی است. لذا ورمیکولیت افزایش دما در سازه را به تاخیر می اندازد. این کانی همچنین در تولید گچ های ضد حریق و دیوارهای گچی(drywall or wallboard) نیز استفاده می شود.
ورمیکولیت ساختمانی بتن عایق پوشش ضد حریق ورمی کولایت ورمیکولایت ورمی کولیت

ورمیکولیت لنت ترمز

ورمیکولیت منبسط شده شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا به عنوان پرکننده در لنت ترمز به کار می رود. ورمیکولیت در لنت ترمز به منظور کاهش سر و صدای ترمز با فرکانس پایین استفاده می شود. ورمیکولیت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا دارای مقاومت حرارتی پایینی است و توانسته اعتماد جامعه لنت سازان در ایران را کسب نماید.
ورمیکولیت لنت سازی لنت ترمز ورمیکولایت فروش معدن کارخانه ورمیکولیت

دامنه کاربرد ورمیکولیت در صنایع مختلف

کاربردهای دیگر ورمیکولیت

ورمیکولیت در تولید آجر نسوز کوره و سقف کوره‌ها، آجرهای تزئینی نسوز برای شومینه، دیگ‌ها و واگن‌های حمل شمش و فلزات در صنایع ذوب فلزات و فولاد و ریخته گری استفاده می شود. وقتی فلز مذاب روی ورمیکولیت منبسط شده ریخته می شود سریعا این محصول یک لایه عایق ایجاد می کند و این کمک می کند تا فلز مذاب با کمترین هزینه بابت اتلاف گرما به مرحله بعدی فرایند تولید منتقل شود.
کاربرد ورمیکولیت

دانه بندی ورمیکولیت شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا

فروشگاه اینترنتی