page contents

کاربرد باریت صنعتی، کریستال و باریت حفاری

کاربرد باریت کریستال ، باریت حفاری و باریت صنعتی

باریت تا آغاز فعالیت های حفاری های اکتشافی نفت، به عنوان کانی بی ارزش و در معدنکاری، به عنوان باطله دیگر مواد معدنی به شمار می رفت. در واقع توسعه و توجه به اکتشاف و استخراج این کانی در سراسر جهان، عمدتاً به خاطر نیاز به صنعت نفت بوده است. حدود 90 درصد از باریت تولیدی جهان، در صنایع حفاری و بقیه در مصارف صنعتی و پزشکی به کار می رود. باریت به دلیل وزن مخصوص بالا، خنثی بودن از نظر شیمیایی و قیمت مناسب، در گل حفاری استفاده می شود. در شیشه سازی به عنوان همگن کننده ی ماده مذاب و درخشندگی و شفافیت محصول، مصرف دارد. همچنین این ماده معدنی به عنوان پرکننده در صنعت لاستیک، پلاستیک و کاغذ سازی مصرف می شود. این کانی به دلیل خاصیت جذب پرتو رادیواکتیو، در ساخت بلوک های سیمانی نیروگاه ها به کار می رود. در مخلوط لاستیک آسفالت برای ساختن توقفگاه ها و باند فرودگاه نیز از باریت استفاده می شود. در ساختن سرامیک های ویژه و نیز در تهیه آهنربای دائمی و ساختن لیتوپون و در رنگ سازی کاربرد دارد.

کاربرد کربنات باریم

از دیگر ترکیب های باریم که در صنعت کاربرد دارد، کربنات باریم است. این کانی در چرم سازی، پارچه بافی و همچنین هیدروکسید باریم در پالایش و تهیه شکر از ملاس و نیترات آن نیز در ساخت گلوله های منور و چاشنی های انفجار به کار می رود.

کاربرد عنصر باریم

عنصر باریم (باریم یه عنصر شیمیایی خیلی فعال است) در گرما و یا در اثر برخورد به آسانی آتش می گیرد، به آسانی در برابر اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن و آب واکنش می دهد و به این خاطر، مانند دیگر فلزهای فعال در نفت سفید نگهداری می شود. در فناوری ایجاد خلا، به عنوان فلز جذب کننده ی گازهای باقیمانده، و مقادیر کمی از آن در استخراج مس و سرب به عنوان کاهنده (گیرنده اکسیژن) و عامل احتراق و بر طرف کننده گازها به کار می رود.
آلیاژ باریم یا نیکل، برای الکترودها، برای شمع موتور اتومبیل و لامپ های الکترونیکی استفاده می شود.

فروش باریت صنعتی و باریت کریستال

شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا با در اختیار داشتن معادن باریت، پودر باریت صنعتی و باریت کریستال ویژه استفاده در صنایع شیشه سازی ، کاغذ سازی ، لاستیک ، پلاستیک و باریت مورد نیاز در تولید بلوک های سیمانی مقاوم در برابر اشعه و پرتوهای رادیواکتیو را تولید می کند. برای ثبت سفارش و خرید باریت صنعتی با ما تماس بگیرید.
فروشگاه اینترنتی