page contents

خاک کوکوپیت

کوکوپیت Coco Peat

خاک کوکوپیت یک محیط کشت چند منظوره است که از الیاف پوسته نارگیل ساخته شده است. الیاف نارگیل ابتدا شستشو شده سپس توسط ماشین خشک کن خشک شده و غربال می گردد تا از هرگونه آلودگی نظیر بقایای گیاه و ماسه پاک شود. تخلخل بوجود آمده در بستر کشت سبب می شود تا ظرفیت نگهداری آب بالارفته و یک محیط کشت ایده آل برای گیاه بوجود آید. خاک کوکوپیت 100% ارگانیک بوده و با محیط زیست سازگار است این بستر کشت فاقد علف های هرز و بدون باکتری، ویروس و میکروارگانیسم هایی است که سبب بیماری خاک می شود. PH آن بین 5.7 تا 6.5 و مقدار EC آن کمتر از 1 mS/cm است که برای رشد گیاه ایده آل است.

کاربرد خاک کوکوپیت

خاک کوکوپیت به عنوان مخلوط در خاک گلدان، استفاده در بام سبز، کشت هیدروپونیک، کاشت و پرورش نهال، پرورش دهندگان چمن، برنامه های باغبانی و گلخانه ای، باغبانی در خانه و محوطه سازی استفاده می شود. در سالهای اخیر استفاده از کوکوپیت به عنوان بستر کشت هیدروپونیک بسیار متداول شده است. هر چند دسترسی به بسترهای دیگر مانند پرلیت ، ورمیکولیت و لیکا می تواند بسیار ساده تر و سریعتر باشد اما این بستر کشت به دلیل جذب مواد غذایی، رطوبت بالا و نوع بافت مناسب برای رشد ریشه گیاه باعث شده تا نتایج خیره کننده ای در صنعت باغبانی و گلخانه بدست آید. خاک کوکوپیت در ترکیب خاک گیاهان و گل‌های آپارتمانی و به‌ویژه برای صادرات گل‌ها و کاکتوس‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است بعضی از کشورها تنها اجازه صادرات انواع گیاه را فقط در خاک کوکوپیت صادر می‌کنند.

طرح اختلاط بستر کشت مناسب پرلیت، ورمیکولیت، کوکوپیت و پیت ماس

ترکیب بسترهای پرلیت، ورمیکولیت، پیت ماس و کوکوپیت و انتخاب طرح اختلاط مناسب برای کشت هیدروپونیک گوجه فرنگی، خیار، توت فرنگی، کشت قارچ، تولید انواع نشا و قلمه، بستر کشت گل قاشقی، بنفشه آفریقایی، بنجامین ابلق، ژربرا، سنبل و تولید انواع گل های شاخه بریده و ... در قسمت دانشنامه محصولات کشاورزی شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا ارائه شده است. مشتریان عزیز می توانند از نتایج تحقیقات بین المللی و تجربیات کشاورزان، باغداران و گلخانه داران در انتخاب بستر کشت و طرح اختلاط مناسب در قسمت دانشنامه محصولات کشاورزی استفاده کنند.

فروش کوکوپیت

کوکوپیت به شکل مکعب های فشرده ، قالب های کوچک ، تخته ای و یا صفحات گرد معمولاً از کشورهای آسیای جنوب شرقی نظیر سریلانکا و هند وارد کشور می شود. به منظور استفاده از کوکوپیت بایستی آنها را باز کرده در معرض هوا قرار داد و به آن آب اضافه کرد. با این کار یک قالب 5 کیلوگرمی خشک به تقریبا 60-65 لیتر کوکوپیت مرطوب تبدیل می شود. شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا به منظور تکمیل زنجیره تامین محصولات کشاورزی خود و با حمایت كم نظیر مشتریان خوش نام و فعال به عنوان مجموعه ای پیشرو در ایران، تصمیم به واردات و تامین کوکوپیت سریلانکایی و هندی گرفته است. استقبال چشمگیر مشتریان صادق و مصرف كنندگان فهیم از خرید محصولات با کیفیت در مقابل سایر بسترهای کشت وارداتی، موجب گردآوری طیف وسیعی از بسترهای کشت کشاورزی نظیر پیت ماس و کوکوپیت در این گروه بازرگانی شده است. لذا مشتریان عزیز از این پس می توانند کوکوپیت مورد نیاز خود را از طریق ثبت سفارش آنلاین و یا تماس با واحد فروش بازرگانی این شرکت تامین کنند.
فروشگاه اینترنتی